Február 6. a biztonságos internetezés napja, erre időzítették a legújabb, technológiai segédletet is tartalmazó szülői tájékoztatót a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóságnál. A cél, hogy valós eszközt adjanak azoknak a szülőknek a kezébe, akik ugyan észlelik a problémát az egyre könnyebben elérhető tartalmakkal kapcsolatban, ugyanakkor ennek a valós veszélynek a kivédését önállóan nem tudják kivitelezni.

Alapvető igazság, hogy a gyerekek képernyő előtt töltött idejét minimálisra kell szorítani, ugyanakkor nem lehet elzárni őket az internetes és a streaming platformok által kínált tartalmak elől.

Somogyi Ákos szerint a családon belül kialakult szabályok játszanak döntő szerepet és a kialakult bizalom, hiszen kizárólag ennek hatására jelzik a potenciális áldozattá váló kiskorúak, ha zaklatás, vagy abúzus áldozataivá válnak.

Az NMHH által kiadott tájékoztató nem pusztán a meglévő veszélyekre hívja fel a figyelmet, hanem néhány kattintással hasznosítható megoldással készülnek. Ezek olyan alapvető szülői korlátozó lehetőségek, amelyek egy adott életkorig megvédhetik a legsérülékenyebb korosztályt a nem nekik készített, sok esetben véletlenül felfedezett tartalomtól.

Somogyi Ákos szerint ugyanakkor nincsen mindenki számára érvényes megoldás, hiszen sok összetevő alapján dönthető el például az is, hogy mikor vásároljanak a gyereküknek mobiltelefont a szülők, hiszen ezek az eszközök biztonságot és kockázatot is hordoznak a használat során.