Akik nem ássák bele magukat ebbe a témába, azt hihetik, hogy egy tipikus menedzserbetegségről van szó, de ez nem fedi a valóságot. Bárkit fenyegethet a kiégés, aki dolgozik, folyamatos stresszhelyzetben van, vagy egyedül viseli gondját egy kisgyermeknek.
A Covid időszakának elzártsága egészen újfajta stresszhelyzeteket teremtett. A megszokott "stresszkombó" mellé a Covid általi kényszeres otthonlét alatt kellett szembesülnünk azzal, hogy milyen a gyerekekkel egy légtérben dolgozni, vagy pedagógusként hogyan kellene online oktatni zéró tapasztalattal.
A kiégés végső fázisa felé a szociális kapcsolatokat az ember megnyírja, hogy energiához jusson. Ezt az állapotot a Covid a bezárással megoldotta, hiszen gyakorlatilag elvágta a szociális hálóinkat. Ennek a hatása borzasztó. Sokkal rövidebb idő alatt kerültek nagyon rossz állapotba az emberek
- vont mérleget Csatlós Csilla, business coach és kiégés specialista. A kikapcsolódás és a feltöltődés összes lábát kinyírták a korlátozások. A február óta tartó háború és az azzal együtt járó energiaválság hatalmas terhet ró a társadalomra. Sok esetben most egyáltalán nincs megoldás.
Csatlós Csilla fontosnak tartja, hogy számos cég meghívja őt több órás kiégés prevenciós előadások megtartására. A kiégésnek tipikus és jól látható jelei vannak. Nagyon fontos lenne az önreflexió ezen a téren, de Magyarországon még mindig stigmatizált a segítségkérés, főleg akkor, amikor egy férfi szorul rá.
Videós podcastunkban mindezekre a kérdésekre választ kapunk a szakembertől.