Az ingatlanosok munkája jelenleg nem más, mint szimpátia vetélkedő, azaz ki tudja elnyerni a tulajdonos kegyeit különböző ígértetekkel, amiket később nem tud teljesíteni. Mlinárik szerint többek között ez és a kéretlen megkeresések okozzák a szakma rossz megítélését, pedig az eladó és a vevő érdekét is szolgálhatja, ha profi segítségét kérik.
Nem igaz, hogy az elmúlt időszakban lehetetlen eladni az ingatlanokat, de a sikerhez elengedhetetlen a jó árazás, hiszen jelenleg ez a legfontosabb marketing eszköz. Ameddig az elmúlt években egy esetleges túlárazás nem okozott problémát, a gyors drágulás miatt, addig most akár meg is hiúsíthatja az értékesítést, hiszen nem számolhat azzal az eladó, hogy a nominális érték meredeken nő néhány hónap alatt.
Egészen drámai a lakások reálértékének a csökkenése, hiszen az elszabadult infláció miatt ugyan nominálisan nem látszik a csökkenés, de a befektetési potenciál jelentősen csökkent, hiszen a profitot 2015 óta nem feltétlenül az ingatlanok kihasználása, hanem az értéknövekedés jelentette. Ez a mértékű hozam Mlinárik Márton szerint nem reális a közeljövőben.
Egyre népszerűbb viszont az eladásoknál az úgynevezett home staging. A szolgáltatás lényege, hogy dekorációval, de akár bérelt bútorokkal és hozzáértő fotóssal hozzák ki a legtöbbet az eladásra szánt ingatlanokból. A trend jó és hasznos, ugyanakkor nem lehet eszköze a hibák szándékos elrejtésének, figyelmeztetett az ingatlanspecialista.