Bár a lakossági fogyasztás érzékelhetően csökken, de köszönhetően a hazai értéktőzsde szerencsés pénzügyi helyzetének a BUX történelmi sikereket ért el, bár a képhez hozzátartózik, hogy a szárnyalást megelőző év lejtmenet volt - értelmezte a gazdasági folyamatokat a korábbi pénzügyminiszter.
A kedvezőtlen folyamatok egyik fordulópontja a 2022-es választásokat megelőző egyszeri juttatások voltak, aminek egyértelmű következménye volt az infláció gyorsítása, így kijelenthető, hogy a társadalom katalizátorává vált a nemzetközi trendek miatt amúgy is növekvő drágulásnak. Oszkó szerint egyértelműen látszik, hogy a háztartások pénzügyi helyzete nem romlott drámaian, de ez pusztán annak köszönhető, hogy a pénzromlással párhuzamosan kezdtek el spórolni az emberek, hiszen a többség számára bizonytalanná vált a pénzügyi környezet.
Oszkó Péter szerint figyelemreméltó változás, hogy az elmúlt másfél évtizedben először nőtt a munkanélküliek száma, ami egyértelmű jelzése annak, hogy a cégek egy része már nem tudja a rossz gazdasági környezetben megtartani a munkavállalóit, ami ha nem is komoly, de szokatlan változást jelez a piacon.
Különleges helyzetben vannak a magyar cégek, hiszen a többség a generációváltás küszöbén áll, ami minden szereplő számára komoly kihívást jelet. Oszkó szerint a családi vállalkozások számára is elengedhetetlen a szakértői segítség a túléléshez.
A szakember többek között erről is beszél majd az Economx legújabb konferenciáján, az április 15-i Buisness Talks-on.
Az Economx következő konferenciájára, a Business Talks 2024-re még itt vásárolhat jegyet, a programról pedig itt tájékozódhat.