Ahogy a koronavírus-járvány első hullámán túl vagyunk, Magyarországon az is sokak számára kérdésessé vált, hogy egyáltalán volt-e járvány. A kijárási tilalom alatt így is megtanultunk bezárkózni, de beleőrülni is. Hogy változott meg a magatartásunk a karanténtól? Másodjára könnyebb lesz, vagy láncokat kell a hatóságoknak a bejárati ajtókra erősíteni? Meddig van helye a kétkedésnek és a "bezzeg múltkor sem volt semmi" hozzáállásnak?
Emellett az egész világ a médiából próbált meg tájékozódni a vírusról, valamint a járványról, miközben naponta jelentek meg egymásnak ellentmondó információk. Még a legnagyobb tudományos folyóiratokat is megtréfálta, hogy gyorsan kellett friss tanulmányokat közzétennie, de az információk ellenőrzése, a munkák hitelessége új kihívások elé nézett.
Engem a járvánnyal kapcsolatos hiedelmek természete érdekel a legjobban. Talán az első alkalom, hogy az egész glóbusz megpróbált adatokkal alátámasztani sokféle, sokszor egymással ellentételes elképzelést. A hiedelmek és a tények viszonya a legizgalmasabb az elmúlt eseményekben
- vélekedik Csányi Vilmos, Széchenyi-díjas magyar biológus, biokémikus, etológus, egyetemi tanár, az MTA rendes tagja, az ELTE etológia tanszékének professzor emeritusa, a Harvard Egyetem és a New York State Research Institute for Neurochemistry volt vendégkutatója, akivel csütörtök este 6 órakor többek között a fenti témákról és kérdésekről beszélget az Out of the Box legújabb adásában Szabó Dániel, a Napi.hu újságírója.
A beszélgetést az alábbi videón követheti majd.
Az Out of the Box eseményeiről Facebook-oldalunkon tájékozódhat, a korábbi beszélgetéseket Youtube-csatornánkon is megtekintheti. Kövessen minket és iratkozzon fel!