A magyar családok 20-25 százaléka még mindig személyi kölcsönt vesz fel a nyaralásra, amivel akár egy évre is eladósíthatja magát. Csatos Erika a videocastban elmondta: sokkal jobbnak tartja a „félrerakós” taktikát, amivel lehet, hogy csak két évente, de hitel nélkül tudnánk elutazni.

Sokan csak azt hiszik, hogy tisztában vannak a bevételeikkel. Aki igazán precízen szeretné vezetni a költségvetését, annak az utolsó kávét is bele kéne írnia.

Ahhoz, hogy pénzügyileg tudatosan éljünk nagyon fontos tisztában lenni a jövedelmünkkel – fogalmazta meg a szakértő.

A pénzügyi mentor felhívta a figyelmet arra, hogy a jól szerkesztett reklámok, az akciók, de akár a bankkártyánkhoz rendelt hitelkeret is észrevétlen ragadozóként támadhat a családi kasszára.

Csatos Erika szerint, a legtöbb család, ha a fent említett felesleges költéseit redukálná, simán félretehetne havi tíz-húszezer forintot. A szakértő beszélt arról is, hogy természetesen van az a réteg, akinek annyira ki van centizve a tejre és kenyérre való, hogy ott már nem lehet félretenni.

 A legnagyobb veszély viszont a középréteget fenyegeti, akinek ugyan jó a fizetése, de nem figyel oda a tartalékképzésre, mert váratlan helyzet esetén gyorsan bekövetkezhet a mélyrepülés.

A videóban szó volt még:

  • a családi kassza működtetéséről;
  • a Covid-járvány és a pénzügyi tudatosság összefüggéséről;
  • a gyemek pénzügyi tudatosságra neveléséről;
  • és 2024-es spórolási tippekről is.

Részletek a videóban: