Három bank hozhatja létre azokat az MFB Pontokat, amelyeken keresztül fel lehet majd venni a júniusban induló új lakossági otthonfelújítási támogatást.
Az energiahatékonysági beruházásra felvehető vissza nem térítendő támogatás és kamatmentes hitel ezek szerint
erre kijelölt fiókjaiban lesz majd elérhető.
Sikeresen lezárult a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) közbeszerzése az MFB Pont Plusz lakossági hálózat kialakítására.
A közvetítői feladatok ellátásának jogát az MBH Bank, az OTP Bank és a Gránit Bank által alkotott konzorcium nyerte. A hitelintézetek a 2021-2027-es uniós fejlesztési ciklus lakossági hitelprogramjait az erre kijelölt bankfiókjaikban teszik elérhetővé az ügyfelek részére - tette közzé az MFB.
A Nemzetgazdasági Minisztérium alá tartozó MFB nyílt, európai uniós közbeszerzési eljáráson választotta ki hitelintézeti partnereit, amelyek a saját, már működő fiókhálózatukon belül végzik az uniós források közvetítését.
A nyertes ajánlattevő összesen 266 MFB Pont Plusz megnyitását vállalta, melyek összesen 134 járásban lesznek elérhetőek.
Az első 128 MFB Pont Plusz május 30-ig, a további 138 pedig június 30-ig nyílik meg.
A közvetítői szerződés megkötésére várhatóan még áprilisban sor kerül.
A lakossági MFB Pont Plusz fiókok megnyitásával teljes lesz az európai uniós hiteltípusú pénzügyi eszközöket, azaz önálló és kombinált hitelprogramokat közvetítő hálózat, miután a vállalkozásokat kiszolgáló fiókok már teljeskörűen felkészültek az első hitelprogram érkezésére.
Az új otthonteremtési programban várhatóan június 3-ától igényelhető otthonfelújítási támogatást csak az MFB Pontokon keresztül lehet majd igénybe venni a kormányzati bejelentés szerint. Aki tehát jelentkezik az egymilliós önrésszel együtt 7 milliós támogatási lehetőségre (ezen belül 2,5-3,5 millió forint közvetlen támogatás és 2,5-3,5 millió forint kamatmentes hitel), az majd ennek a három banknak a valamelyikén keresztül tud szerződni.
Az új otthonfelújítási program részletes feltételeiről várhatóan a héten jelenik majd meg a jogszabálytervezet - derül ki a közleményből.
Az 1990 előtt épült családi házak tulajdonosai a támogatást szigetelésre, nyílászárók cseréjére, használati melegvíz rendszer korszerűsítésére, fűtésrendszer (gázkazáncsere és hozzá kapcsolódó kéménybélelés) korszerűsítésére vehetik fel.