Budapest után a legtöbb kínai befektetés Csongrád-Csanád vármegyében található, az élén a szegedi BYD-autógyárral, amely a tervek szerint 2025 végén nyit. Ezt követi egy hongkongi hátterű alumíniumitaldoboz-gyár, amelyet Makón hoznak létre.
Ennek megfelelően a vármegye székhelyén, Szegeden idén szeptember óta már tíz általános és középiskolában érhető el az angol mellett a mandarin nyelv oktatása is, a Szegedi Tudományegyetem Konfuciusz Intézetének köszönhetően.
Zoltai Alexandra Kína-szakértő az Indexnek azt mondta, nagyjából 430 szegedi általános és középiskolás tanul kínai nyelven, ami a pandémiát követően évről-évre ismét növekszik. Emiatt az angol után a kínai a legpreferáltabb nyelv a városban.
Szegeden 2012 óta működik Konfuciusz Intézet, ami további öt városban érhető el.
Csalódtak Európában: kivonul a kínai akkugyártó óriás
A kínai akkumulátorgyártó Svolt megerősítette, hogy befejezi európai akkugyártó tevékenységét.Ha többre kíváncsi, itt olvashat tovább.
Kövesse az Economx.hu-t!
Értesüljön időben a legfontosabb gazdasági és pénzügyi hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon vagy iratkozzon fel Google News és YouTube-csatornánkra!
Gazdasági hírek azonnal, egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!