Az OECD és az Eurostat adatai szerint a dél- és a kelet-európai országok fiatal felnőttjei általában tovább maradnak a szüleikkel. Az uniós statisztikai hivatal becslései szerint

az EU-ban élő felnőttek átlagosan 26 évesen hagyják el a szülői házat.

Ez az életkor azonban nemzetenként jelentősen eltér.

Finnországban, Svédországban és Dániában általában 21 éves korukban költöznek el a fiatalok, ezzel szemben Horvátországban, Szlovákiában, Görögországban, Spanyolországban, Bulgáriában és Olaszországban ez általában nem történik meg 30 éves koruk előtt.

Az OECD adatai azt is mutatják, hogy a még mindig a szüleikkel élő fiatal felnőttek teljes számát tekintve Dél-Európában különösen magas az arányuk.

A statisztika alapján Olaszországban a legmagasabb a nem önállóan élő 20-29 évesek aránya (80 százalék),

ezt követi Görögország 78 százalékkal, Spanyolország 77 százalékkal és Portugália 76 százalékkal.

Az Egyesült Királyságban ez az arány 43 százalék, az Egyesült Államokban 39 százalék. A skandináv, északi, tehát Norvégia, Finnország, Svédország és Dánia hozza a legalacsonyabb számokat, mindenhol 20 százalék alatti az arányt mértek.

Az Eurostat adatai szerint Románián kívül Olaszországban a legmagasabb az EU-ban a NEETS-ek aránya, tehát azon 15-29 éveseké, akik nem dolgoznak és nem is tanulnak.

Ami bennünket illet,

az uniós ranglistán Magyarország a 10. helyen áll, hazánk fiataljainak 56 százaléka marad otthon a szüleivel 20-29 éves koráig.

Erről álmodnak a mamahotelben ragadt fiatalok

Csúcsot értek el a magyar fiatalok a különélésben, soha ennyien nem vezettek még önálló háztartást. Na de mi van azokkal, akik otthon maradtak? Bővebben→