Az uniós biztos a két válság alatt az ukrajnai háború geopolitikai hatásaira és a kontinenst érintő gazdasági nehézségekre utal. Úgy látja, geopolitikai szempontból az egész világra hatással volt, gazdasági szempontból viszont komolyan érintette Európát, különösen Németországot.
Gentiloni szerint a tavaly februárban kitört háború komoly félelmeket keltett abban, hogy jelentős gazdasági lassulás veszi kezdetét a régióban. Azóta viszont biztosítottá vált az alternatív energiaellátás, és egyes kormányok enyhítettek a fogyasztók helyzetén – nyilatkozta az uniós biztos az CNBC-nek.
A Nemzetközi Valutaalap szerint a tavalyi év végére 3,5 százalékos növekedést ért el az euróövezet, az idei évre pedig 0,8, jövőre 1,4 százalékos növekedést vár. Gentiloni megjegyezte, hogy nagyobb volt a növekedés, mint Kínában és az Egyesült Államokban.
Hozzátette, a lassulás 2022 utolsó negyedévétől kezdődött, de arra kért mindenkit, hogy ezt ne nevezze recessziónak, mert az szerinte elkerülhető.
Az Európai Bizottság szeptember 11-én új, az egész régióra vonatkozó gazdasági előrejelzéseket tesz közzé, melyek megmutatják, hogy milyen növekedés várható.
A közelmúlt adati azonban azt mutatják, hogy lassulhat a gazdaság. Augusztusban ugyanis 2020 novembere óta a legalacsonyabb szintre csökkent az üzleti aktivitás.
Majdnem erre számítottak: stagnált az infláció az euróövezetben
Bővebben--->
Kövesse az Economx.hu-t!
Értesüljön időben a legfontosabb gazdasági és pénzügyi hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon vagy iratkozzon fel Google News és YouTube-csatornánkra!