A napenergia részaránya a globális villamosenergia-termelésben 2024-re 6,9 százalékra ugrott a 2023-as 5,6 százalékról – derül ki az Ember gazdaságkutató intézet legfrissebb jelentéséből.
„A napenergia a globális energetikai átállás motorjává vált. Az akkumulátoros tárolással párosítva a napenergia megállíthatatlan erő lesz”
– mondta Phil MacDonald, az Ember ügyvezető igazgatója.
Mint a think thank nyomán az MTI felidézi, Kína vezette a globális napenergia-növekedést, 250 terawattórával (TWh), ami a globális növekedés 53 százalékát teszi ki és négyszer több, mint a következő legnagyobb növekedés az Egyesült Államokban.
A napenergia, valamint a szél-, víz- és nukleáris energia növekedése 2024-re 40,9 százalékra emelte a tiszta villamos energia globális részesedését az energiatermelésben,
szemben az egy évvel korábbi 39,4 százalékkal.
A szélenergia-termelés 7,9 százalékkal nőtt, elsősorban a termelési kapacitás növekedésének köszönhetően, bár ezt némileg ellensúlyozta a szélsebesség csökkenése egyes régiókban.
A vízenergia 14,3 százalékkal a legnagyobb tiszta energiaforrás maradt továbbra is, ezt a szél 8,1 százalékos, a napenergia 6,9 százalékos és a nukleáris energia 9 százalékos részaránnyal követett.
Világviszonylatban továbbra is a szén maradt a domináns energiaforrás, amely a villamos energia 34,4 százalékát termelte, ezt követte a gáz 22 százalékkal.
Végignézzük? Épp a megújuló energiát csúcsra járató EU áshatja meg a zöldpolitika sírját
Az energiaágazat zöldítése eddig megfelelő mederben halad a kontinensen, ám van egy elhanyagolhatatlan bökkenő. Ebben a rangsorban Magyarország alulról súrolja az uniós átlagot. Részletek.Magyarország világelső lett a napenergia hasznosításában
Az Ember független nemzetközi think tank friss jelentéséből az is kiolvasható, hogy 2024-ben a hazai áramtermelés negyedét adták a napelemek, ez a legmagasabb arány nemcsak Európában, hanem az egész világon is. Tavalyelőtt Chile és Görögország mögött a harmadik helyen álltunk ebben az összevetésben. Az Ember adatai szerint
Kapcsolódó
a 25 százalékosra nőtt magyar részesedéssel mindkét országot megelőztük az elmúlt esztendőben
– értékelt kedden közölt bejegyzésében hivatalos Facebook-oldalán az Energiaügyi Minisztérium (EM).
Az elemzők januári összevetéséből az is kiderült, hogy Magyarország az elmúlt öt esztendőben a legnagyobb arányú európai növekedést produkálta a 2019-ben még csak 4 százalékos szintről.
Kövesse az Economx.hu-t!
Értesüljön időben a legfontosabb gazdasági és pénzügyi hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon vagy iratkozzon fel Google News és YouTube-csatornánkra!
Gazdasági hírek azonnal,
egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!
Legolvasottabb

Egy újabb magyar miniszter szólalt meg az uniós tagságunkról, minden megváltozhat

Fordulat a kereskedelmi háborúban: Kína csendesen visszalépett

Rossz hír a magyar autósoknak: jöhet a gyakoribb műszaki vizsga

Utasok tízezreit érinti a menetrendváltozás májustól

Demkó Attila: A remény óriási erő, az ukrán hadsereg még nincs az összeomlás küszöbén

Újra lecsap az ezermilliárdos veszedelem a magyar költségvetésre?

Még soha nem készültek így pápa temetésre, ez várja a Rómába érkezőket

Pusztító olajszennyezés sújtja a horvát tengerpartot, nagy a veszély a magyar turisták kedvelt partszakaszán

Nagy baj van, nyugtatót hívtak vissza a patikákból
