A tárcavezető a NATO külügyminiszteri tanácsülését követő sajtótájékoztatóján az újságírói kérdésekre válaszolva jelezte, hogy magának az amerikai diplomáciának a vezetője jelezte, hogy hajlandóak konzultálni a szövetségekkel a bankot érintő szankciók ügyében. Azt is tudatta, hogy az előző nap a kormány kérelmet nyújtott be az illetékes hatóságokhoz, hogy a Gazprom kivételt kaphasson a földgázszállítások kifizetése esetében.

„Hiába kötöttük össze magunkat a hét szomszédból hattal gázvezetékekkel, hogyha a minket körülvevő térségben nem történtek olyan beruházások, amelyeknek nyomán oroszországi gáz nélkül is el lehetne látni az országot.” – közölte, hozzátéve, hogy jelezte az amerikai külügyminiszternek: ez olyan intézkedés volt, amivel szövetségeket tudnak bajba sodorni.

Hozzátette, nem lenne példa nélküli, ha több orosz bankhoz hasonlóan a Gazprombank is mentességet élvezne az Egyesült Államokban, főként az atomerőművek működtetéséhez szükséges oroszországi urán importra tekintettel.

Hozzátette, Magyarország továbbra is az egyharmadát biztosítja Ukrajna villamosenergia-importjának, és ez így lesz a jövőben is

Szijjártó Péter kitért arra is, hogy részt vesz az Európai Biztonsági és Együttműködési Szervezet (EBESZ) tanácsülésén, ahol mind a nyugati szövetségesek, mind a keleti országok jelen lesznek, azaz az Egyesült Államok és Oroszország is.

Visszavonta a Mol minősítését a Moody's

Részletes indoklás nélkül csak annyit jelentett be a Moody's, hogy visszavonta a Mol hosszú távú adósbesorolását.
Ha többre kíváncsi, itt olvashat tovább.