Észak-Koreába utazott Szergej Sojgu orosz védelmi miniszter katonai küldöttség élén a koreai háború lezárásának 70. évfordulója alkalmából szervezett ünnepségsorozatra. Sojgu három napot tölt az országban
Sojgu phenjani látogatása az orosz-észak-koreai katonai együttműködés megerősítését szolgálja, és fontos lépés a kétoldalú kapcsolatok fejlődése útján
– közölte a moszkvai védelmi minisztérium.
Észak-Korea „a szülőföldet felszabadító háborúban kivívott győzelem napjának” tartja július 27-ét, az 1950-53-as koreai háborút lezáró fegyverszüneti egyezmény aláírásának napját, és minden évben nagyszabású rendezvényeket tart ennek alkalmából.
Kínára és Oroszországra mindig számíthat
Észak-Korea nukleáris és rakétaprogramja miatt nemzetközileg elszigetelt helyzetben van, csak Kínával és Oroszországgal tart fenn szorosabb kapcsolatot. Ezek az első látogatások Észak-Koreában azóta, hogy az ország lezárta határait, hogy távol tartsa a koronavírus-járványt.
A kínai delegációt Li Hungcsang vezeti, aki a Kínai Kommunista Párt központi politikai döntéshozó bizottságának tagja, és a párt szóvivője szerint valamikor szerdán érkezik.
Peking 1950 őszén küldött csapatokat, hogy támogassa Észak-Koreát a Dél-Korea elleni háborúban. A Szovjetunió szintén támogatta Észak-Koreát a háborúban, mielőtt a Szovjetunió 1991-ben összeomlott.
Azóta Oroszország természetes szövetségese maradt Észak-Koreának, mivel egyikük sem kedveli az Egyesült Államokat.
Az Egyesült Államok azzal gyanúsítja Észak-Koreát, hogy fegyverekkel támogatja Oroszországot az ukrajnai háborúban, amit Phenjan és Moszkva egyaránt tagad.
Kína és az Egyesült Államok kapcsolata Tajvan miatt is megromlott – írja a BBC.
Washington Travis King amerikai katona Észak-Koreába való disszidálása után próbál tárgyalni Phenjannal. A katonának vissza kellett volna térnie az Egyesült Államokba, hogy fegyelmi eljárás alá vonják, de valahogy Észak-Koreába tévedt, miután az Észak- és Dél-Koreát elválasztó demilitarizált övezetben (DMZ) lévő Közös Biztonsági Területen (JSA) járt. Az USA megkezdte a tárgyalásokat Észak-Koreával.
Átszaladt Észak-Koreába, azóta sem találják
Egy amerikai katona, Travis King átszaladt pár napja Észak-Koreába, az Egyesült Államok pedig azóta nem tud róla semmit. Észak-Korea – köszönhetően a koronavírus-járványnak – még sosem volt ilyen elszigetelt. Bővebben >>>Kövesse az Economx.hu-t!
Értesüljön időben a legfontosabb gazdasági és pénzügyi hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon vagy iratkozzon fel Google News és YouTube-csatornánkra!