A Toyota Motor és a Mozda Motor ideiglenesen leállította egyes járműveik szállítását és értékesítését, miután a japán közlekedési minisztérium több szabálytalanságot is talált a modelljeik hitelesítésére benyújtott kérelmekben – írja a Reuters.
További kihágásokat találtak a Honda, Suzuki, illetve Yamaha modellek esetében is.
A minisztérium a Toyota Daihatsu kompakt autóipari egységénél tavaly kirobbant biztonsági tesztbotrányt követően kérte fel a japán autógyártókat, hogy vizsgálják át járműveik minősítési kérelmeit.
A Toyota, a világ legnagyobb volumenű autógyártója hétfőn közölte, hogy ideiglenesen leállította három Japánban gyártott autómodell szállítását és értékesítését. Akio Toyoda elnök a fejlemények kapcsán hétfőn sajtótájékoztatót tart.
A közlekedési minisztérium külön közölte, hogy kedden helyszíni ellenőrzést tart a Toyota központjában.
A Mazda a múlt hét csütörtöktől felfüggesztette a Roadster RF sportkocsi és a Mazda2 ferdehátú modell szállítását, miután kiderült, hogy a dolgozók módosították a motorvezérlő szoftver teszteredményeit.
A már nem gyártott Atenza és Axela modellek töréstesztjeit is manipulálták, mivel egyes frontális ütközési tesztek során időzítővel indították be a légzsákokat, ahelyett, hogy az ütközés észlelésekor a fedélzeti érzékelőre bízták volna azt.
A Yamaha közölte, hogy leállította egy sportmotorkerékpár modell szállítását.
A Honda, amely szintén sajtótájékoztatót tart a nap folyamán, azt mondta, hogy a 2017 októberéig tartó, több mint nyolcéves időszak zaj- és kimeneti tesztjei során mintegy két tucat, már nem gyártott modellnél találtak szabálytalanságot.
A Toyota szóvivője hozzátette, hogy a vállalat még vizsgálja a járművek üzemanyag-hatékonyságával és károsanyag-kibocsátásával kapcsolatos kérdéseket, és céljuk, hogy június végéig lezárja a nyomozást.
Itt a Toyota legújabb csodamotorja
A japán vállalat bemutatta új, különböző üzemanyagokhoz igazítható kompakt motorját.Bővebben--->