Az Európai Bizottság által a napokban publikált tanulmány szerint az uniós tagállamok rangsorát a lítium-ion akkumulátorok gyártókapacitásában Lengyelország (85-95 gigawattóra), Németország (55-60 GWh) és Magyarország vezeti (40-42 GWh).
Az elemzés a jelenleg 150-260 gigawattórányi összes teljesítmény megduplázását jelzi előre 2025-ben, és további 500-1000 GWh kapacitás kiépítését a rákövetkező években, olvasható az Energiaügyi Minisztérium Facebook-bejegyzésében.
Kapcsolódó
A várható gyarapodás egyik éllovasaként említi hazánkat, kiemelve a CATL debreceni üzemének létesítését. Magyarországot a dokumentum a hőszivattyú-gyártásban is nemzetközileg versenyképes exportőrként nevesíti. A magyar kivitel e területen másfélszeresére nőtt 2015 és 2022 között. Az elért eredmények alapján hazánk regionális gyártóközponttá válhat akár más tiszta technológiák területén is.
A gyarapodást a belső piac is hajthatja: a tanulmány emlékeztet, hogy a kormány legalább 100 ezer hőszivattyú telepítését tervezi 2030-ig. A Nemzetközi Energia Ügynökség különösen a távhő zöldítésében lát hatalmas lehetőségeket a geotermikus energia további térnyerésére.
Magyarország élen járó szerepre tör a zöldenergia termelésében és tárolásában az otthonokban, az ipartelepeken és a gépjárművekben. Legutóbb a tavaly elfogadott Nemzeti Földhő Hasznosítási Koncepció rögzítette célként a nemzeti energetikai gépgyártás zöld alapokon történő újjáélesztését.
Kövesse az Economx.hu-t!
Értesüljön időben a legfontosabb gazdasági és pénzügyi hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon vagy iratkozzon fel Google News és YouTube-csatornánkra!
Legolvasottabb

Óriási a baj: Nagy Márton 2,5 százalékra rontotta a GDP-növekedést

Kiderült, mennyit visz haza ma egy átlag magyar

Hatalmas gáz- és olajmezőre bukkantak a tengeren

Nagy a baj: rendkívüli kormányülést hívtak össze a megállíthatatlanul terjedő vírus miatt

Kritikus lehet az idei nyár Európában, be kell húzni a féket

Szakadék felé tolja legfontosabb szövetségesét Trump

Megvan a bűnös, ez okozta a pénteki borzalmas földindulást

Rémesen indul a hét: összeomlott a japán tőzsde

Jó hírt kaptak a németek: nem kell majd a pénztárcájuk mélyére nézniük
