A tanulmányt a Nemzetgazdasági Minisztérium jogelődjének megrendelése alapján az Universitas Miskolcinesis Alapítvány készítette el.

A tárca közlése szerint Nagy Márton azt hangsúlyozta, hogy a hazai ipar fejlesztése szempontjából kulcsfontosságú a hagyományos ipari területek hasznosításának újratervezése, az újraiparosítás megvalósítása. Utóbbi egyik célja az, hogy közelebb hozza a termelést a piacokhoz, csökkentve a költségeket és a szállítási időt.

A miniszter azt is kiemelte, hogy a tanulmány megalapozza a több mint két évszázados működése után 2009-ben megszűnt, egykor az ország egyik legnagyobb kohászati komplexumaként és a térség legnagyobb munkaadójaként működő DAM problémájának hosszú távú rendezését.

A minisztérium azt írja, az elkészült tanulmány alapján 2025-ben megkezdődnek az egyeztetések a tárca, a miskolci városvezetés, valamint a Miskolci Egyetem és a helyi vállalkozások között annak érdekében, hogy a kormány megvalósíthassa a fenntartható, innovatív és emberközpontú iparipark vízióját, szem előtt tartva a magyar családok és a hazai kkv-t érdekeit az önkormányzattal és a helyi szereplőkkel együttműködésben.

Újra összekalapálnák a Diósgyőri Acélművet

Revitalizációs közbeszerzést írtak ki a miskolci Diósgyőri Acélmű barnamezős területére.
Ha többre kíváncsi, itt olvashat tovább.