Változatlanul a versenyképes alapbér mellett az egyéb pénzbeli juttatásokat kínáló munkahelyek a legvonzóbbak. Ugyanakkor a munka tartalma, a magánélet tiszteletben tartása, valamint a csapat és a vezető szerepének növekedése mind arra utalnak, hogy a munkavégzés azon körülményei is fontosak a munkavállalóknak, amelyekre elsősorban a közvetlen felettes van hatással – derült ki többek között a PwC Magyarország felméréséből.
Kritikus kérdések
Szintén a kutatás tanulsága, hogy a béreket felfaló inflációt nem igazán tudták a vállalatok maradéktalanul ellensúlyozni, így a magyar munkavállalók többségének csökkent a reálbére, és kritikus kérdés lett életszínvonaluk megtartása. Ezért nem meglepő, hogy a pénzbeli javadalmazási elemek tavalyhoz képest még tovább erősödtek: az alapbér és túlórapénz mellett megjelent a bónusz, illetve bizonyos szegmenseknél a havi teljesítménybér is.
Az előző évi felmérésben a gazdasági és társadalmi sokkhatások miatt (ukrán háború, energiaválság) a humán faktorok, mint a vezető szerepe vagy a csapat megtartó ereje másodlagossá váltak. Az idei eredmények viszont azt mutatják, hogy az emberek elkezdtek adaptálódni a folyamatosan változó és kiszámíthatatlan környezethez.
Egyúttal rájöttek arra, hogy az önálló megküzdés helyett nagyobb mértékben támaszkodjanak egymásra, így a kollégákra és a felettesre is.
A PwC felmérése rávilágít arra is, hogy a pénzbeli tényezők mellett a vezető személye, inspiráló és gondoskodó attitűdje az, amire érdemes hangsúlyt fektetni, azt fejleszteni, és a jelöltek felé láthatóbbá tenni.
PwC 2023 Legvonzóbb Munkahelye Díj iparági kategória győztesei
A PwC 2023 Legvonzóbb Munkahelye Díjakat összesen tíz iparági, valamint egy összesített kategóriában osztották ki a kutatásban részt vett válaszadók értékelése alapján.
Magyarországon a tavalyi évhez hasonlóan ismét a nagy autóipari gyártó cégek bizonyultak a legvonzóbbnak a munkaerőpiacon. Ezekre a vállalatokra stabil, hosszútávú munkahelyként tekintenek, akik amellett, hogy versenyképes béreket nyújtanak, a munkaerőpiac sok szegmensét (mérnöki, IT-s, pénzügyi és humán hátterű szakértők) meg tudják szólítani.
Autóipari gyártó:
1. Audi Hungaria
2. Mercedes-Benz
3. BMW
Energetika és közüzem:
1. MOL Magyarország
2. MVM Csoport
3. E.ON
FMCG:
1. Coca-Cola
2. Procter & Gamble
3. Nestlé
Gyártó:
1. Bosch csoport
2. LEGO
3. Siemens
Gyógyszeripar:
1. Richter Gedeon
2. Egis
3. Roche
Kiskereskedelem:
1. Lidl Magyarország
2. IKEA
3. Aldi Magyarország
Pénzügyi szolgáltató:
1. OTP Bank
2. Morgan Stanley
3. Magyar Nemzeti Bank
Szolgáltatóközpontok:
1. bp Hungary
2. Diageo
3. British Telecom
Technológia:
1. Microsoft
2. Samsung
3. IBM
Telekommunikáció és média:
1. Magyar Telekom
2. Deutsche Telekom
3. Vodafone
2023 Legvonzóbb Munkahelye - összesített kategória:
1. Audi Hungaria
2. Bosch csoport
3. Mercedes-Benz
Szembe az autópályán: elkezdték visszarendelni a magyarokat az irodákba
Az Eurostat adatai szerint a magyar munkavállalók feleannyian dolgoztak távmunkában tavaly mint az európai átlag, de régiós összevetésben sem népszerű ez a munkavégzési forma Magyarországon. Pedig nem okoz hatékonysági problémákat. Bővebben --->Kövesse az Economx.hu-t!
Értesüljön időben a legfontosabb gazdasági és pénzügyi hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon vagy iratkozzon fel Google News és YouTube-csatornánkra!
Gazdasági hírek azonnal, egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!