A speciális padlógyártás területén meghatározó Graboplast 4,2 milliárd forintos forrásbevonást tervez az ősz folyamán, melynek segítségével tatabányai gyárában új, eddigi termékpalettáján nem szereplő padlóburkolók előállítására válik alkalmassá. A cég az így előállított termékekkel egy tartósan 10 százalék feletti növekedést mutató piacra lép be. (A Graboplastot 2001 végén vezették ki a tőzsdéről. - a szerk.)

A társaság a beruházást részben uniós forrásból valósítja meg, míg a további finanszírozás biztosítása érdekében vizsgálja a nyilvános részvénykibocsátás útján történő forrásszerzés és a társaság részvényeinek Budapesti Értéktőzsdére (BÉT) történő bevezetésének lehetőségét is. Ennek érdekében a Graboplast tulajdonosai döntöttek a társaság nyilvános részvénytársasággá (nyrt.) alakításáról, és az esetleges tőzsdei megjelenéssel kapcsolatos tanácsadói feladatok ellátásával az Equilor Befektetési Zrt-t bízták meg.

A vállalat menedzsmentje a tőzsdei megjelenés mellett más, egyidejű forrásbevonási lehetőségeket is vizsgál. A Tatabányára tervezett, 2015-ben megvalósuló beruházás finanszírozásának egyik biztos összetevője az 1,6 milliárd forint összegű uniós támogatás.

A 2013-ban 16,9 milliárd forintos árbevételt és 650 millió forintos adózott eredményt elérő Graboplast a beruházás révén két dinamikusan növekvő piaccal rendelkező termékcsoport, az LVT (Luxury Vinyl Tile) és az irányfüggetlen homogén padlók gyártását kezdi meg, melyektől további jelentős növekedést vár. Az 50 munkahelyet létrehozó beruházás lehetővé teszi, hogy a speciális padlófelületek terén a vállalat még többféle termékkel lássa el vevőit.a tervezett forrásbevonás kapcsán elmondta: "

A további dinamikus növekedés érdekében tervezett beruházásnak köszönhetően a piaci átlagnál jóval nagyobb növekedésű termékcsoportok gyártását kezdhetjük meg a tervek szerint 2015 végén - mondta Jancsó Péter, a Graboplast elnök-vezérigazgatója.

Tájékoztatás

A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!