Andy Jassy, aki Jeff Bezos 2021-es lemondása után vette át az Amazon vezetői posztját, a LinkedIn vezérigazgatójának, Ryan Roslansky-nak adott új interjújában osztotta meg legjobb karriertanácsait.
Szerintem rengeteget számít az ember pozitív hozzáállása, ami különösen igaz a húszas éveinkre, hogy ebben az életkorban hogyan fut a szekér a szakmánkban
– állítja az 56 éves Andy Jassy.
A cégvezér szerint mindez nem feltétlenül azt jelenti, hogy folyton vidámnak kell lenni. A pozitív hozzáállás többek között azt takarja, hogy jól, konstruktívan dolgozol egy csapatban, és például betartod a határidőket.
Az Amazon vezetője vallja, akinek megfelelő a hozzáállása, annak tudnia kell magabiztos igennel válaszolnia a következő kérdésekre:
- Keményen dolgozol?
- Azt mondod, hogy meg tudod csinálni?
- Amit ígérsz, azt be is tartod és amit elvállalsz, meg is csinálod?
- Képes vagy csapatban dolgozni?
Andy Jassy arról is beszélt, hogy a pozitív hozzáállású munkavállalók lelkesedése segítség a folyamatos fejlődésben, hiszen ők előszeretettel élnek a képzési programok lehetőségével, továbbá magabiztosan lépnek ki a komfortzónájukból, bízva abban, hogy megbirkóznak az elérük gördülő akadályokkal.
Maga Andy Jassy 29 éves volt, amikor 1997-ben marketingmenedzserként csatlakozott az Amazonhoz. Öt évvel később a korábbi vezető, Jeff Bezos úgynevezett árnyéktanácsadója lett, és személyi titkárként részt vehetett az Amazon összes megbeszélésén, ahol jelen volt a vezérigazgató is.
Három dolog, amit soha ne tegyünk a munkahelyen
Mit kell tennünk azért, hogy a munkahelyen is alapvetően jól érezhessük magunkat, és melyek azok az alaphibák, amelyeket mindenképpen tanácsos elkerülni?A részletekről ITT írtunk bővebben.
Macronomx Meetup – Növekedés és Egyensúly
2024. május 30-án rendezi meg az IndaMedia és az Economx a MÜPA-ban a Macronomx Meetup – Növekedés és Egyensúly című szakmai konferenciát. Az eseményt Nagy Márton miniszter, a magyar gazdaság karmestere nyitja meg. A meetup fókuszában: vajon sikerül-e Magyarországnak kinőnie az egymást érő sorozatos válságokból úgy, hogy közben a költségvetési kiadásokat is féken tartsa? Miközben egyre gyakrabban a „polikrízis kora" szókapcsolattal illetik a 2020-as éveket, és Nyugat-Európa egyre több vezetője mond nemet a növekedésre, Magyarország nem tehet mást, mint előre menekül. A részletes programot és az előadóinkat itt találja, az eseményekre jegyeket itt tud vásárolni.