A Stellantis részvényei idén eddig az értékük közel 40 százalékát veszítették el.
Doug Ostermann, a vállalat új pénzügyi vezetője azt mondta, a vártnál gyorsabb ütemben halad a készletkisöprés az Egyesült Államokban, és november végéig várhatóan 100 ezer járművel csökkentik az amerikai kereskedőknél lévő állományt.
Doug Ostermann korábban a vállalat kínai műveleteit vezette, ám ebben a hónapban váltotta Natalie Knightot a felsővezetés átalakításának részeként, amelyet azzal a céllal végeztek el, hogy a stratégiai hibákat kijavítsák, különös tekintettel Észak-Amerikára.
A Stellantis körüli problémák ugyanoda vezethetők vissza, ahová számos német autógyártóé: gyengül a nyugati márkák globális kereslete, főként az elektromos autók tekintetében, vészes ütemben fokozódik a kínai versenytársak jelenléte, és egy sor kihívás állja a technológiai átállás útját is.
Európa legnagyobb autógyártója, a Volkswagen a héten jelentette be, hogy legalább három németországi gyárát zárja be, amivel több tízezer alkalmazottat bocsáthat el.
A Stellantis korrigált működési eredménye (EBIT) az első félévben 40 százalékkal csökkent. A vállalat azt is jelezte továbbá, hogy 2025-ben a részvény-visszavásárlásait és az osztalékát is csökkentheti.
A csoport az elemzői várakozásokban jelzett 31,1 milliárd eurós bevételhez képest a harmadik negyedévben 33 milliárd eurós profitra tett szert a Reuters felmérése szerint. A kiszállítások 21 százalékkal 1,17 millió járműre csökkentek, melyek Ostermann szerint a termékkínálatban mutatkozó hiányosságokkal indokolhatóak. Ezeket azonban állítása alapján hamarosan megoldják.
Az amszterdami székhelyű autógyártó nagyon szorult helyzetben van. Olyannyira, hogy fontolóra vették a legendás Maserati, valamint az Arizona Proving Grounds elnevezésű sivatagi tesztközpontjuk eladását is.
Ennek ellenére a Stellantis továbbra is tartja magát ahhoz, hogy még idén bevezet nagyjából 20 új modellt.
Újabb bezárások, nehéz helyzetbe került a népszerű autógyártó
A Stellantis három olaszországi üzemében ideiglenesen szüneteltetni fogják a termelést. A vállalat a megváltozott piaci körülményekkel indokolta a leépítéseket.Ha többre kíváncsi, itt olvashat tovább.