A képzési programban az ország 18 megyéjének kis- és mikrovállalkozásai, családi vállalkozásai kaptak lehetőséget alkalmazottaik szaktudásának, nyelvismeretének a bővítésére - közölte Hancz István. Elmondta: egyebek között az uniós árufuvarozásra szakosító, fodrász-kozmetikus-sminkes, környezetvédelmi, vállalkozói ismereteket bővítő, kommunikációs és értékesítési ismereteket nyújtó képzéseket indított az IPOSZ a program keretében. Ugyanakkor angol és német nyelvtanfolyamokat is szerveztek.
A kurzusoknak 55 település adott helyszínt; a legtöbb oktatás Egerben és Győrben zajlott - ismertette a programot az alelnök. Hancz István sikerként értékelte, hogy felhívásukra egy emberként mozdult meg az ország kézműves közössége, és népszerűvé váltak a tanfolyamok.
Herman István, az Országgyűlés gazdasági bizottságának tagja (Fidesz) a sajtótájékoztatón hangsúlyozta: a kisvállalkozások alkotják a nemzet gerincét, hiszen ők foglalkoztatják a munkavállalók 80 százalékát, illetve ők állítják elő a nemzeti össztermék felét.
A magyar iparosok folyamatos továbbképzése ugyanakkor rendkívül fontos, hiszen gyorsan változó világunkban szakmák halnak ki, és új szakmák születnek - mondta Herman István.
Gazdasági hírek azonnal,
egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!
Legolvasottabb

Az Audi legkelendőbb SUV-ja eladhatatlanná vált, Győrből szállítottak hozzá motort

Negyvenhét másodpercenként érkezik egy hibabejelentés a kórházakból

Járhatatlan lesz a főváros hétvégén

Eljött az igazság pillanata: így teljesített Románia

A lakótelep közepén, két panel közt írják a magyar kereskedelem jövőjét

Nincs jó hírünk: vége az otthoni álmodozásnak, mindenkit visszaterelnek az irodákba

Május végén eltűnhet Elon Musk

Csudálatos ajándékkal kecsegtet a Yettel: hagyja a csudába!

Utolérte a Revolutot a jegybank
