A Northvolt bejelentette, hogy újrahasznosítási programja, a Revolt, elkészítette az első olyan lítium-ion akkumulátorcellát, amely nikkel-mangán-kobalt (NMC) katódot tartalmaz, amelyet az akkumulátorhulladék újrahasznosítása során visszanyert fémek felhasználásával állítottak elő.
Ez áttörést jelent a fenntartható akkumulátor-ellátás megteremtésében.
Kapcsolódó
Az újrahasznosítási folyamat az akkumulátorban lévő fémek akár 95 százalékát is visszanyerheti, a friss, újonnan előállított anyaggal megegyező tisztasági szinten - írja a cég.
Most a kapacitás növelése a fő cél, a cég 2030-ra 50 százalékban újrahasznosított anyagból álló cellákat szeretne előállítani. Most egy új üzemet építenek, amelynek kapacitása évi 125 ezer tonna újrahasznosított akkumulátor lehet.
Ha az üzem 2023-ban munkába áll, akkor két forrásból fog használt akkumulátorokat beszerezni:
- az autóiparból és
- saját gyártási melléktermékeiből.
Amellett, hogy az üzem lesz a legnagyobb akkumulátor-újrahasznosító Európában,egyesül ez lesz képes a nikkel, mangán, kobalt és más fémek mellett lítiumot is újrahasznosítani. Ezek pedig mennek újra gyártásba.
"Ahogy az elektromos járművek forradalma felgyorsul, nem szabad megfeledkeznünk arról, hogy 2030-ra mintegy 250 000 tonna akkumulátor éri el az élettartamának végét Európában" - mondta Emma Nehrenheim, a Northvolt környezetvédelmi igazgatója.
Gazdasági hírek azonnal, egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!