A nyári hőségben gyakori probléma a telefonok túlhevülése, ami miatt a készülékek minimálisra csökkentik a fényerejüket és teljesítményüket, így jóformán használhatatlanná válnak. A chip, a világító kijelző és az akkumulátor által termelt hővel ideális esetben megbirkózik a telefon passzív hűtése.
A telefonok nagy része nem rendelkezik aktív hűtéssel, a belső komponensek csak a készülékházon keresztül tudnak hőt leadni – írja az Index.
A következő intézkedésekkel előzheti meg a készülék túlmelegedését:
- A telefon hűvösen tartása (a kijelzőt ne érje direktbe a napfény)
- Készülék hőtermelésének a minimalizálása – a hardverigényes alkalmazások kerülése
- Semmikép ne takarja le törölközővel a mobilját (ez megfosztja a szellőzés lehetőségétől)
- Hőségben nem ajánlott tölteni a készüléket (bizonyos hőfok felett a telefon meg is tagadhatja a pluszenergia felvételét)
Ha bekövetkezett a baj
A túlmelegedés jele, ha a készülék automatikusan csökkenti a kijelző maximális fényerejét, illetve gyakori tünet a teljesítmény visszafokozása. Ennek következtében az animációk megakadhatnak, az alkalmazások pedig lassabban nyílhatnak meg.
A túlhevülés legvégső stádiuma, amikor a készülék kiírja, hogy azt addig nem lehet használni, amíg le nem hűl.
Ebben az esetben a következőket teheti a mobillal:
- Kiveszi azt a tokjából (amennyiben volt rajta ilyen).
- Árnyékos, hűvös helyre viszi.
- Egy ventilátor vagy klíma közelébe rakja (de semmiképp sem közvetlenül eléjük).
Ilyenkor mindenképp érdemes kerülni a készülék hűtőbe vagy fagyasztóba helyezését. A hirtelen hőmérséklet-változás miatt ugyanis fennállhat a belső károsodás esélye.
Kövesse az Economx.hu-t!
Értesüljön időben a legfontosabb gazdasági és pénzügyi hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon vagy iratkozzon fel Google News és YouTube-csatornánkra!