A nemzetközi befektetői hangulat továbbra is bizonytalan, ezért negatív korrekcióval indulhat a kereskedés a Budapesti Értéktőzsdén (BÉT) pénteken, vélte reggel még az Equilor Befektetési Zrt. szenior elemzője. A BÉT részvényindexe, a BUX 1179,18 pontos, 1,34 százalékos emelkedéssel 89 239,75 ponton zárt csütörtökön, ám
végül emelkedéssel nyitott a hazai tőzsde.
Varga Zoltán az MTI-nek küldött kommentárjában azt közölte:
- a vezető részvények közül az OTP árfolyamában a következő ellenállás 24 870 forintnál, majd 25 ezer forintnál adódik, míg támasz 24 360 forintnál húzódik. Csütörtökön az OTP-részvények ára 690 forinttal, 2,86 százalékkal 24 800 forintra nőtt, forgalmuk 12,2 milliárd forintot tett ki. Az elemző arra is kitért, hogy nyitás előtt tette közzé negyedik negyedéves jelentését az OTP. A csoport szintű bevételek a vártnál 4 százalékkal jobban alakultak és 705,9 milliárd forintot értek el tavaly az utolsó negyedévben. Főleg a magyar, a horvát, a bolgár és az orosz leánybank teljesített jól. Az adózott eredmény 249,7 milliárd forint lett, ami nagyjából egybecseng az elmezői várakozásokkal. Így az egész éves nettó eredmény 1076,1 milliárd forint volt. A menedzsment 270 milliárd forint osztalék kifizetését javasolja, ami részvényenként 964 forint.
Ebből arra lehet következtetni, hogy a bank vezetése továbbra is meg akarja szerezni a Luminor bankot, vagy ha látnak hasonlóan vonzó célpontot
– fogalmazott Varga Zoltán az OTP kapcsán.
- Hozzátette, hogy a Mol árfolyama nagyobb kilengések után a 2824 forintos támasz felett maradt, ellenállást az 50 napos mozgóátlag jelent 2867 forintnál. Csütörtökön a Mol 26 forinttal, 0,92 százalékkal 2864 forintra erősödött 3,0 milliárd forintos forgalomban.
- A Richter jegyzése a 10 600 forintos támasz és a 11 ezer forintos ellenállás között mozog. Az előző nap a Richter-papírok árfolyama 30 forinttal, 0,28 százalékkal 10 850 forintra emelkedett, a részvények forgalma 2,9 milliárd forintot ért el.
- Az elemző szerint a Magyar Telekom grafikonján 1647 forintnál látható támasz, 1691 forintnál ellenállási szint. Csütörtökön a Magyar Telekom árfolyama 30 forinttal, 1,76 százalékkal 1670 forintra csökkent, forgalma 862,3 millió forint volt.
Később kiderült:
a Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 0,06 pontos emelkedéssel, 89 239,81 ponton nyitott pénteken.
A csütörtöki záróértékéhez képest minimálisan erősödött.
Tájékoztatás
A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!
Kövesse az Economx.hu-t!
Értesüljön időben a legfontosabb gazdasági és pénzügyi hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon vagy iratkozzon fel Google News és YouTube-csatornánkra!
Gazdasági hírek azonnal,
egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!
Legolvasottabb

Máris kapcsolja ki ezeket a mobilján, ha nem akarja kivégezni az akksiját

Földbe állnak az amerikai légitársaságok Trump tarifapolitikája miatt

Itt a fordulat a háborúban? Ötéves tűzszünetről érkezett konkrét ajánlat

Panellakások: Nem is gondolnánk, micsoda rejtett értékekkel bírnak

Lehengerlően olcsó elektromos autóval hozakodnak elő, de magunknak kell összerakni

Ezekre a hibrid autókra esküsznek a magyarok

Lecsapna a Huawei az Nvidia helyére a kínai chip piacon

Trump első száz napjának mérlege: az USA elnöke megdönti az eddigi világrendet

A cápák nem vérszomjas gyilkosok – egy új kutatás megcáfolja, amit eddig hittünk
