A részvénypiac forgalma 21,3 milliárd forint volt, a vezető részvények a Mol kivételével gyengültek az előző napi záráshoz képest.
A sok pozitív hírnek köszönhetően pluszban tartózkodnak a nemzetközi piacok, a budapesti tőzsdén ugyanakkor nem tükröződik az a vételi erő, ami a vezető indexekben látszódik. A Mol relatíve felülteljesítő volt, de esetében sem látni érdemi erőt - mondta az MTI-nek Kocsis Márió, a Concorde Értékpapír Zrt. elemzője az MTI-nek.
Az elemző szerint makrogazdasági adatokban szegényes volt a nap, a gazdaság újraindulásával kapcsolatos remények bátorítják a vevőket. Több amerikai államban is növekvő fertőzésszámokat közöltek, ugyanakkor további szigorítást - például kötelező maszkviselést - jelentettek be, azt remélik, ezzel kezelni tudják a fertőzés újabb hullámát.
Pozitív hírek jöttek az Egyesült Államok és Kína közötti kereskedelemmel kapcsolatban is. Kína a korábbi megállapodásnak megfelelően az amerikai mezőgazdasági termékek vásárlásának növelését tervezi, ami kedvezően hatott a piaci hangulatra. Európában pedig pénteken kezdődött az EU-s tagországok vezetőinek egyeztetése a 750 milliárd euró keretösszegű gazdasági élénkítő csomagról, az ezzel kapcsolatos remények is segítik a piacokat.
A Mol 9 forinttal, 0,47 százalékkal 1914 forintra erősödött, 4,3 milliárd forintos forgalomban.
Az OTP-részvények ára 90 forinttal, 0,78 százalékkal 11 440 forintra csökkent, forgalmuk 11,5 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 5,50 forinttal, 1,40 százalékkal 387,50 forintra esett, forgalma 493,6 millió forint volt.
A Richter-papírok 80 forinttal, 1,14 százalékkal 6930 forintra gyengültek, forgalmuk 4,1 milliárd forintot ért el.
A napi tőzsdei eseményekhez tartozik, hogy az MKB Bank mérlegeli a lehetőségét, és vizsgálja feltételeit a horvát Slatinska banka d.d.-ben történő részesedésszerzésnek - mint ahogy a Portfolio által kiszúrt tőzsdei közlésből kiderül.
A BUMIX 3569,85 ponton zárt pénteken, ez 22,20 pontos, 0,63 százalékos emelkedés a csütörtöki záráshoz viszonyítva
Indexemelkedéssel fejezték be a pénteki kereskedést a főbb európai értékpapírpiacok.
A páneurópai indexek közül az FTSE EuroFirst 300 és a Stoxx Europe 600 index 0,67 és 0,59 százalék emelkedést ért el, az euróövezeti EuroStoxx50 pedig 0,70 százalékkal emelkedett.
Pénteken már csitult az aggodalom a tőzsdei befektetők körében egy második járványhullám kitörésével kapcsolatban, figyelmüket ehelyett a korlátozások feloldásától várt gazdasági fellendülésnek szentelték.
A piacok árfolyamemelkedéssel nyugtázták az Európai Tanács pénteki videokonferenciáján a 750 milliárd eurós helyreállítási alapról és a többéves keretköltségvetésről létrejött keretmegállapodást. Annak ellenére is, hogy a tagállamok között megosztottság mutatkozik az alap felhasználását illetően.
Tájékoztatás
A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!
Gazdasági hírek azonnal,
egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!
Legolvasottabb

Kelet-európai bíborost bízott meg utolsó kívánságának teljesítésével Ferenc pápa

Erdő Péter megvalósíthatja a több száz éves magyar álmot, mutatjuk a legfrissebb számokat

Nem egyértelmű, hogy a tulajdonosnak joga van eladni a saját lakását

Nagy Márton bejelentést tett: újabb szektorba avatkozhat bele az állam
Máris megvan, ki lesz az ideiglenes pápa az egyházfő nélküli időszakban

Lebukott a lakásmaffia: ügyvédeket csuktak le

Dubaj belefullad az aranyba, ha nem csökkennek az árak

Radikális reform jön a közétkeztetésben: kitiltják az iskolákból ezeket az élelmiszereket

Németország hamarosan háborúban állhat Oroszországgal, a történelem dadogni kezdett
