Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 469,24 pontos, 0,94 százalékos csökkenéssel, 49 605,16 ponton zárt csütörtökön.

részvénypiac forgalma 9,7 milliárd forint volt, a vezető részvények a Magyar Telekom kivételével csökkentek az előző napi záráshoz képest.

Rendkívül negatív hangulat uralkodott csütörtökön a nemzetközi tőzsdéken, ehhez képest a budapesti tőzsde indexének 0,94 százalékos csökkenése még akár jó teljesítménynek is mondható.

Aggódnak a befektetők, emelkedhetnek a kamatok

A negatív nemzetközi hangulatot az váltott aki, hogy a vártnál sokkal jobb amerikai munkaerőpiaci adatokat közöltek. Ennek hatására a befektetők azon kezdtek aggódni, hogy a jegybank még szigorúbb lesz, és tovább emeli a kamatokat. A piacon úgy látják,

egyre inkább esélyes, hogy a jegybankok olyan magasra emelik kamatokat, amely recesszióhoz vezethet.

A magyar vezető részvények közül a OTP árfolyama esett a legnagyobb mértékben csütörtökön, de még így is jobban teljesített, mint az európai bankpapírok.

Az OTP után a második legnagyobb forgalmat elérő Mol árfolyama is jobban teljesített a csökkenés ellenére, mint az európai olaj- és gáztársaságok részvényei.

 

  • Mol 34 forinttal, 1,12 százalékkal 3006 forintra csökkent, 2,1 milliárd forintos forgalomban.
  • Az OTP-részvények ára 190 forinttal, 1,61 százalékkal 11 605 forintra esett, forgalmuk 5,7 milliárd forintot tett ki.
  • A Magyar Telekom árfolyama 8,5 forinttal, 2,10 százalékkal 414 forintra erősödött, forgalma 290,8 millió forint volt.
  • Richter-papírok árfolyama 25 forinttal, 0,30 százalékkal 8325 forintra gyengült, a részvények forgalma 1,2 milliárd forintot ért el.
  • A kis- és közepes részvények indexe, a BUMIX 3572,57 ponton zárt csütörtökön, ez 14,76 pontos, 0,41 százalékos csökkenés a szerdai záráshoz viszonyítva.

 

Tájékoztatás

A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!