A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) vezető indexe, a BUX 77 936,21 ponton zárt novemberben, ami
5,5 százalékos növekedést mutat az előző hónaphoz képest, az azonnali részvénypiaci forgalom 389,3 milliárd forintot tett ki, napi átlagban 19,47 milliárd forintos, kimagasló értékkel
– közölte BÉT hétfőn.
Az összesítés szerint novemberben a tőkepiacok teljesítményére mind nemzetközi, mind hazai viszonylatban jelentős tényezők hatottak,
- az infláció,
- a geopolitikai helyzet,
- valamint a jegybankok politikája egyaránt.
Az amerikai piacokon a főbb részvényindexek, például az S&P 500, mérsékelt növekedést mutattak, köszönhetően az amerikai kamatcsökkentési várakozásoknak, és az infláció csillapodásának. Azonban a geopolitikai feszültségek növelték a volatilitást. Európában a részvénypiacokat az energiaválsággal és a lassuló német gazdasággal kapcsolatos aggodalmak befolyásolták, visszafogva a növekedést.
A hazai tőkepiacon ezzel szemben folytatódott az elmúlt hónapokban látott pozitív tendencia, a BUX index novemberben 77 936,21 ponton zárt. A hónap során, november 26-án 80 ezer pont felett, 80 056,08 ponton, történelmi csúcson zárt az index – írták a közleményben.
A részvénypiaci kereskedést elemezve ezúttal is az OTP Bank részvényeivel zajlott a legnagyobb mértékű tranzakció, 296,8 milliárd forint értékben.
A Richter Gedeon részvényeivel 36,5 milliárd forint értékben kereskedtek, amelyet a Mol követett 30,9 milliárd forinttal.
A befektetési szolgáltatók listáját novemberben a Wood & Company vezette 209,6 milliárd forintos adásvétellel,
őt követte a Concorde és az ERSTE, az előbbi 191 milliárd forintos, utóbbi 162,9 milliárd forintos forgalommal zárta a hónapot.
Az árupiacon novemberben 672 millió forint értékben zajlott a kereskedés, amelyet teljes egészében a fenntartható takarmánykukorica tett ki – tájékoztatott a Budapesti Értéktőzsde.
Tájékoztatás
A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!
Kövesse az Economx.hu-t!
Értesüljön időben a legfontosabb gazdasági és pénzügyi hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon vagy iratkozzon fel Google News és YouTube-csatornánkra!
Gazdasági hírek azonnal, egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!