A nemzetközi piacon összességében mérsékelt csökkenést jeleznek a határidős indexek a pénteki kereskedésre, a hazai piacot is ez befolyásolhatja. Az amerikai optimista hangulat már nem tükröződik az ázsiai piacokon - közölte várakozásait Kocsis Márió, a Concorde Értékpapír Zrt. elemzője. Szerinte a piac a jövő heti amerikai-kínai találkozóra fókuszál.
Kocsis Márió kitért arra, hogy pénteken európai és amerikai feldolgozóipari és szolgáltatóipari adatokat közölnek, ezek tartalma hatással lehet a pénteki tőzsdei mozgásra.
Tóth Bálint, az Equilor Befektetési Zrt. junior elemzője az MTI-nek küldött várakozásában úgy látta, hogy negatív hangulatban indulhat a kereskedés a Budapesti Értéktőzsdén az európai hangulat következtében.
Az OTP csütörtökön jelentős mínuszban zárt, miután napvilágot látott a hír, hogy nem sikerült megvásárolniuk a szlovén Abankát. A csökkenés tovább folytatódhat, a 11 547 forintos szinten húzódó 200 napos mozgóátlag a legfontosabb támasz. A Mol pénteken ismét megcélozhatja a 3200 forintos szintet. A Richter megpróbálkozhat kitörni az 5100-5200 forintos sávból, a technikai kép alapján bizakodni lehet. A Magyar Telekomnak csütörtökön sem sikerült áttörnie a 425 forintos szintet, amennyiben ez megtörténne, jelentős tér nyílhatna meg a további emelkedés előtt - írja Tóth Bálint.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 205,72 pontos, 0,50 százalékos csökkenéssel, 40 774,52 ponton zárt csütörtökön. A részvénypiac forgalma 10,1 milliárd forint volt, a vezető részvények ára vegyesen változott az előző napi záráshoz képest. A Mol 16 forinttal, 0,51 százalékkal 3150 forintra gyengült, 956 millió forintos forgalomban. Az OTP-részvények ára 210 forinttal, 1,75 százalékkal 11 790 forintra esett, forgalmuk 7,1 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom 1,50 forinttal, 0,36 százalékkal 424 forintra erősödött, forgalma 73,3 millió forint volt. A Richter-papírok árfolyama 65 forinttal, 1,27 százalékkal 5175 forintra nőtt, forgalmuk 783,9 millió forintot ért el.
Tájékoztatás
A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!