Közleményük szerint a fiatalok többsége, 62 százaléka dolgozik tanulás mellett, 28 százalékuk eseti jelleggel, 17 százalékuk részmunkaidőben vállal munkát, míg 12 százalék rendszeresen végez alkalmi munkát.
A kutatás résztvevői közül a többség, a megkérdezettek 54 százaléka gyűjt valamire:
- a válaszadók 40 százaléka nyilatkozta azt, hogy lakásvásárlásra, -felújításra, bútorokra takarít meg,
- szintén előkelő helyen végzett a műszaki cikkek és a szórakoztatóelektronika kategóriája,
- de általános tartalékra is gyakran tesznek félre,
- ahogyan az autó, az utazás és a fesztiválozás is megjelenik a megtakarítási célok között.
Máriás Endre, az OTP Bank bankkapcsolati területének vezetője a közleményben kiemelte: a fiatalok pénzügyi attitűdjei sokat változtak egy év alatt.
Megerősödött a megtakarítási szándék és a biztonságra való törekvés, ügyintézést tekintve a digitális megoldásokat preferálják továbbra is. Már egyéves időtávban is érzékelhetően nőtt a - főleg okoseszközökhöz köthető - digitális fizetési megoldások használata.
Hozzátette, a pénzügyi ajánlatokról is szívesen tájékozódnak az összehasonlító oldalakon és a megkérdezettek többsége úgy gondolja, ha beosztással is, de kijön a jövedelméből.
Az OTP Bank adatai szerint egyre fiatalabb korban nyitják meg a magyar gyerekek számára az első bankszámlát, mert egyre több olyan élethelyzet van, amelyben jól jön a számla és a kártya. Ilyen lehet a diákmunka, a fesztiválokon való fizetés, vagy a kártyás és online vásárlás.
A fiatal felnőttek fele még mindig a szüleivel él
Ráadásul a magyar huszonévesek jelentős hányada egyáltalán nem is tartja sürgősnek a költözést, noha napirenden van. Itt olvashat erről részletesebben >>>Kövesse az Economx.hu-t!
Értesüljön időben a legfontosabb gazdasági és pénzügyi hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon vagy iratkozzon fel Google News és YouTube-csatornánkra!